Blog

Kalkan’ın En Güzel 5 Plajı

Kalkan’ın En Güzel 5 Plajı

Tatillerin vazgeçilmez rotası Antalya’da Kalkan, eşsiz doğası ve eğlence hayatıyla yerli yabancı yüz binlerce insanın birkaç gün kalmak için geldiği ama aşık olduğu yer. Her tatil yeri gibi elbette Kalkan’da da turkuaz ın en güzel tonlarını göreceğiniz harika plajlar var. İşte Kalkan tatilinizde mutlaka uğramanız gereken 5 plaj karşınızda…

1. Patara Plajı

Caretta caretta’larla sık sık haberlerde yer bulan Patara, Türkiye’nin en uzun ikinci plajı. Patara Antik Kenti’nde bulunan Patara Plajı, kumlarında saatlerce uzanıp dinleneceğiniz harika bir mola yeri. Ama hatırlatmakta fayda var, 15 Mayıs – 15 Eylül tarihleri, caretta caretta’lar için üreme dönem ve bu tarih aralığında plajı minik dostlarımızla birlikte kullanıyoruz; bu yüzden çevreyi kirletmemenizi rica edelim.

Hele bir de Eşen Çayı’nın denize döküldüğü yerde doğanın tüm güzelliklerini bir arada görünce buraya aşık olacağınıza eminiz.

2. Kaputaş Plajı

Etkileyici sarp kayalıklarla çevrili bir alanın tam ortasında bulunan Kaputaş Plajı, mavinin her tonuyla dans edeceğiniz cennetten bir parça. Kaş ile Kalkan arasındaki Kaputaş, Kaş’tan kalkan minibüslerle 20 dakikalık kısa bir mesafede.

3. Kalkan Halk Plajı

Kalkan merkezde gezip yorulduktan sonra içkinizi yudumladınız. Ama biraz da serinlemeye ihtiyacınız mı var? Patara ve Kaputaş harika iki tercih ama aracınız yoksa çok yorulmadan hızlıca halk plajına inip yüzerek serinleyebilirsiniz.

4. Asmaaltı Plajı

Limanın hemen yanında, Meis Adası manzaralı Asmaaltı Plajı’nda güneşin batışını izlerken lezzetli yemeklerden tadabilirsiniz.

5. Kalamar Plajı

Kalkan’da rahat ulaşım sağlayabileceğiniz bir diğer plaj Kalamar Plajı. Kalkan’da tatilin keyfini çıkarırken buraya da uğramanızı öneririz.

Yazar: narcreative