Blog

Kaş Kalkan Gezi Rehberi

Kaş Kalkan Gezi Rehberi

Neden Kalkan?

Kalkan, Antalya’nın batı sahilinde yer alan, denizi, kumu ve güneşiyle yerli-yabancı sayısız turistin uğrak yeri. Harika havası, her sokağı denize çıkan yolları ve manzarası, Kalkan’ı eşsiz yapan detaylar.

Peki tatil için güney sahillerinden Kalkan’ı tercih etmenizi sağlayacak daha başka neler var? Gelin, hep birlikte Kalkan’da yolculuğa çıkalım.

1. Patara Plajı

12 kilometre uzunluğundaki sahili ve berrak suları ile Patara Antik Kenti’nin yakınındaki Patara Plajı, Kalkan’a yalnızca 6 kilometre uzaklıkta. Kalkan’da yapacağınız villa tatilinde bu harika plaja mutlaka uğramalısınız.

2. Antik Likya Yolu

509 kilometre uzunluğundaki bu antik yolda Kelebekler Vadisi, Kabak koyu, Yedi Burunlar, Sidyma, Pınara, Letoon, Xanthos gibi pek çok tarihi yapı ve eşsiz manzaraya tanık olmak bile tatil tercihinizin ne kadar doğru olacağının göstergesi.

3. Kekova Tekne ve Dalış Turları

Son yıllarda Antalya’da dalış turları ile sayısız misafirin ziyaret ettiği Kekova’yı siz de çok seveceksiniz. Dilerseniz tekne turlarına katılabilir ya da dalış / diving etkinliklerine katılıp Akdeniz altındaki tarihi şehri inceleyebilirsiniz.

4. Kaş’ta Yamaç Paraşütü

Kaş’ta Asaz Dağı’ndan başlayan havadaki yolculuğunuz, tüm Kaş’ı ayaklarınızın altında hissettirecek. Ekstrem sporları ve adrenalini seviyorsanız Kaş, yamaç paraşütü için doğru tercih.

5. Saklıkent Kanyonu

Antalya-Muğla sınırında bulunan Eşen Çayı’ndaki Karaçay’ın oluşturduğu Saklıkent Kanyonu, doğal güzelliğiyle ziyaretçileri büyülüyor. Tatilinizi Kalkan’da geçirirken mutlaka uğramanız gereken doğal güzelliklerden biri.

Yazar: narcreative